Azjatyckie sekrety urody

Azjatki słyną z ogromnej dbałości o cerę i przywiązywania wagi do pielęgnacji. Dzięki temu są często wskazywane jako ideał kondycji skóry. Przekonaj się, jakie są azjatyckie sekrety urody.

Azjatyckie sekrety urody to tak naprawdę cała masa działań. Pisaliśmy już kiedyś o ich skomplikowanych rytuałach czy wielostopniowej pielęgnacji. Dziś przedstawiamy kilka kolejnych tajników piękna Azjatek.

Dwuetapowe oczyszczanie

Azjatki zwracają dużą uwagę na prawidłowe i, co najważniejsze, dogłębne oczyszczenie twarzy. Mimo ze zazwyczaj nie malują się bardzo intensywnie, to chcą dokładnie zmyć z twarzy brud, pozostałości makijażu, sebum itd. Uważają też, że najlepszą metodą do tego jest dwuetapowy demakijaż. Co to dokładnie znaczy? Jak sama nazwa wskazuje oczyszczamy twarz w dwóch etapach. Pierwszym jest użycie jakiegoś oleju hydrofilowego, który ze względu na swoją specyfikę świetnie rozpuszcza cały brud i makijaż. Następnie, po zmyciu wszystkiego wodą lub starciu specjalną ściereczką, myjemy buzię żelem lub pianką. Tak oczyszczona cera to gwarancja świeżości.

Gąbki Konjac

Jest to narzędzie, po które bardzo lubią sięgać np. Koreanki. Jest to w pełni naturalny produkt wykonany z byliny pochodzącej z Azji o nazwie Amorphophallus Konjac. Używa się go jako gąbeczkę przy myciu twarzy. Skutecznie czyszczą, nie podrażniają i zapewniają przyjemny masaż. Jeśli nie miałaś nigdy z nią do czynienia, koniecznie spróbuj. Dostępne są w wielu polskich drogeriach.

Filtry przeciwsłoneczne

Azjatki kojarzą nam się często z bardzo jasną, wręcz białą skórą. W tamtych stronach panuje bowiem pewnego rodzaju kult bladej cery, którą uznaje się za szlachetną i pożądaną. Poza tym kobiety mają tam najwyraźniej świadomość negatywnego wpływu promieniowania na skórę, a ponieważ mocno o nią dbają, to ją przed nim zabezpieczają. Azjatki nie ruszają się z domu bez filtra. Może powinnaś się nimi zainspirować?

Maski do twarzy

Czymże byłaby azjatycka pielęgnacja bez maseczek? W końcu to stamtąd przyszedł do nas robiący furorę trend na tzw. maski w płachcie, czyli kosmetyki na tkaninie. Są one nie tylko wygodne, gdyż nie trzeba ich zmywać, ale też pozwalają na skuteczniejsze i głębsze wnikanie substancji aktywnych, gdyż tkanina staje się barierą. Jeśli poszukujesz naprawdę działającej maski w płachcie opartej na innym azjatyckim hicie, czyli wyciągu ze śluzu ślimaka, to koniecznie zajrzyj na naszą stronę.

Krem pod oczy

Kobiety ze wschodu mają świadomość tego, jak cienka, delikatna i wymagająca jest skóra pod oczami, dlatego mocno o nią dbają. Kluczowym kosmetykiem w ich arsenale jest bogaty krem pod oczy, który wklepują opuszkami palców rano i wieczorem.