Kremy BB na lato podkładem idealnym

Latem nikt z nas nie lubi nosić na twarzy ciężkiej maski. Upały zdecydowanie nie sprzyjają mocnym makijażom, na które nie mamy wtedy raczej ochoty. Są niekomfortowe i nietrwałe. Dlatego też kremy BB na lato są idealne!

Czym są?

Kremy BB to nic innego jak połączenie makijażu z pielęgnacją. Być może wiele z Was kojarzy je z produktami tego typu od popularnych drogeryjnych marek. Jednak prawdziwe kremy BB na lato pochodzą z Azji i znacząco różnią się od tych znanych nam. Przede wszystkim charakteryzują się większym kryciem i lepszą trwałością.

Dlaczego kremy BB są idealnym podkładem na lato?

Przede wszystkim ze względu na swoją lekką formułę i właściwości pielęgnacyjne. Dobry, azjatycki produkt powinien nawilżać skórę i dbać o nią dzięki zawartości substancji pielęgnujących. Produkty te mają całkiem niezłe krycie, ale nie tworzą na twarzy maski. Nieźle się utrzymują, nie wysuszając jednocześnie cery. Dodatkowo wiele z nich ma wysoki filtr, dzięki czemu stanowią od razu ochronę przeciwsłoneczną.

Azjatki znają się na tym, co dobre, a my możemy czerpać od nich i się nimi inspirować. Kremy BB to kolejne hity, które przyszły do nas z Azji. Wiele z nich w swoim składzie posiada Święty Graal azjatyckiej pielęgnacji, jakim jest wyciąg ze śluzu ślimaka. Tę cudowną substancję znajdziecie także w produktach marki Molluscoo. Dobrze o tym pamiętać i mieć na względzie także idealnie dopasowaną pielęgnację, jaką w swoim asortymencie posiadamy. Bo choć krem BB wykazuje właściwości pielęgnacyjne, to nie zastąpi nam pełnej dbałości o cerę. Takie produkty po prostu utrzymują nawilżenie w ciągu dnia i nie doprowadzają do przesuszenia skóry. Nie możemy jednak wieczorem, po dokładnym demakijażu, pomijać nałożenia pielęgnacji, ponieważ kremy BB nie stanowią jej substytutu. Nasza cera, zwłaszcza latem, po całym dniu potrzebuje zastrzyku energii i odpowiedniej dawki nawilżenia, którą powinnyśmy jej zaoferować. Tylko wtedy będziemy mogły cieszyć się piękną, zadbaną, miękką i gładką skórą.