Róż, tusz i już, czyli delikatny makijaż na upały

Ostatnimi czasy w naszym pięknym kraju panują niemal tropikalne warunki. Żar leje się z nieba i najchętniej nie nakładalibyśmy na siebie nic, z makijażem włącznie. Czasem jednak chcemy delikatnie podkreślić naszą urodę, bez zbytniego obciążenia cery, które przy takiej pogodzie jest wyjątkowo niekomfortowe. Jak zrobić delikatny makijaż na upały?

Postaw na pielgnację

W takie dni najlepiej w ogóle zrezygnować z makijażu i postawić na dobrą, sprawdzoną pielęgnację. Taką, która nawilży skórę, ale jednocześnie jej nie obciąży i nie stworzy tłustego filmu. W końcu nie ma chyba gorszego uczucia niż obciążona, tłusta skóra w upalny dzień. Idealnym produktem do takiego zadania z pewnością będzie np. serum Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Jego leciutka, wodnista formuła momentalnie się wchłania, nie pozostawiając uczucia lepkości, a bogaty skład nawilża skórę. Czy istnieje bardziej perfekcyjne połączenie? Oczywiście pamiętajcie także o ochronie przeciwsłonecznej.

Lekki makijaż na upały

Co jednak kiedy z jakiegoś powodu chcemy lub musimy się podmalować? Jeśli Twoja cera nie jest problematyczna ani mocno zaczerwieniona, to spokojnie możesz zrezygnować z podkładu. Postaw na delikatny puder koloryzujący dla wyrównania kolorytu albo odrobinę korektora. Zaaplikuj malutką ilość pod oczy, jeśli masz zasinienia i czujesz taką potrzebę, i na ewentualne drobne niedoskonałości czy zaczerwienienia. Do tego odrobina różu, aby dodać cerze świeżości, tusz na rzęsy i pokreślone brwi i delikatny, lekki, upiększający makijaż na upały gotowy. Świetnie sprawdzi się róż rozświetlający albo trochę rozświetlacza dla efektu świetlistości.

Co z cerą trądzikową?

Niektórzy mogą powiedzieć: „Hola, hola, wszystko fajnie, jeśli ma się idealną cerę, ale co z osobami, które zmagają się z chorobami skórnymi?”. No tutaj sytuacja jest nieco trudniejsza, ale na pewno nie bez wyjścia. Wszystkie kroki można wykonać dokładnie tak samo z wyjątkiem makijażu twarzy. Punktowo kamuflażem lub jakimś lepiej kryjącym korektorem zakryj niedoskonałości i delikatnie rozblenduj wszystko pędzlem lub gąbką. Dla dodatkowego wyrównania kolorytu pokryj twarz pudrem o matujących właściwościach, jeśli masz cerę tłustą i gotowe. Taki makijaż na upały z pewnością sprawdzi się lepiej niż ciężki, obciążający make up.