Skuś się na letnie makijażowe trendy!

Zazwyczaj każda z nas ma swój ulubiony typ makijażu, po który sięga na co dzień. Robimy go bez zastanowienia i czujemy się w nim po prostu najlepiej i najbardziej komfortowo. Fajnie jednak od czasu do czasu pokusić się na małe makijażowe szaleństwo i pobawić się trendami.

Panująca moda może być dobrym przyczynkiem do eksperymentów i zmian, do małej odskoczni od codziennego standardu. Zasada ta ma zastosowanie także w makijażu. Dlatego jeśli masz ochotę wyjść nieco ze swojej strefy komfortu, zainspiruj się trendami!

Bronze goddess

Czyli tzw. letnia „bogini brązu” – to jeden z bardziej uniwersalnych i twarzowych trendów obecnego lata. Jest to make up pasujący niemal każdemu, przepięknie komponujący się z opalenizną i podkreślający urodę. Jego głównymi elementami są brązowawe, roztarte, delikatne smoky na powiekach oraz świetlista, zdrowa, promienna skóra. Taki makijaż jest idealnym wyborem na wieczorne letnie wyjście.

Czerwony akcent na usta

Choć czerwona pomadka to totalna klasyka, to nie każda kobieta czuje się w niej pewnie. Wszystko dlatego, iż jest to element wymagający sporej dozy pewności siebie i otwartości. Jednak wystarczy znaleźć idealny odcień czerwieni dla siebie, aby zakochać się w takim makijażu. Czerwona pomadka to akcent nieznoszący konkurencji, który najlepiej prezentuje się przy ascetycznej reszcie. Wystarczy przygotować cerę, przybrązowić ją i rozświetlić, podkreślić brwi oraz rzęsy, a piękny, uniwersalny makijaż jest już gotowy.

Graficzne elementy

To propozycja dla tych nieco bardziej odważnych, które naprawdę nie boją się eksperymentować. Bawimy się tu eye-linerami (także tymi kolorowymi i metalicznymi), liniami i kształtami, a także połączeniami kolorystycznymi. Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia.

Cechą wspólną wszystkich tych trendów jest ich uniwersalność oraz prostota. Większość tych elementów bez problemu wykona każda z Was. Warto czasem zaszaleć i pobawić się makijażem. Pamiętajcie jedynie, aby najpierw zadbać o pielęgnację, która jest podstawą dobrego makijażu. Zwłaszcza latem, kiedy nasza skóra nieźle dostaje w kość. Dobry krem, serum i maseczki to totalny must have. Świetnych produktów do tego celu nie musicie daleko szukać. Wszystko znajdziecie w asortymencie marki Molluscoo, która proponuje najwyższej jakości produkty z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Potem pozostanie już tylko wziąć pędzle w dłoń i do dzieła!