Słów kilka o olejowaniu włosów

Olejowanie to ostatnimi czasy dość popularny zabieg na włosy, który niedużym kosztem można wykonywać w zaciszu domowym. Jakie są jego zalety? Jak go przeprowadzić i czemu zyskał takie uznanie? Tego dowiecie się w tym artykule.

Nie od dziś wiadomo, że kobietom zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Dbają zwłaszcza o skórę (np. produktami Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka) oraz o włosy, gdyż mówi się, że to swego rodzaju wizytówki. Stąd bierze się popularność wielu różnych zabiegów. Olejowanie włosów to żadna nowinka. O tej metodzie od dawien dawna wiedzą Hinduski i Arabki i podobno to właśnie jej zawdzięczają swoje piękne, grube i lśniące włosy. Zabieg ten był stosowany już w starożytności przez Egipcjanki, a dziś kobiety nadal chętnie po niego sięgają.

Czym jest olejowanie?

To nic innego jak nakładanie określonego oleju na włosy. Możemy to robić na całej długości aż od skalpu bądź na części czy końcówkach, jeśli boimy się obciążenia. Pozostawiamy włosy w takim stanie na godzinę, dwie lub nawet całą noc. Dobrze jest założyć na głowę czepek i owinąć ją ręcznikiem. Dzięki temu powstanie wyższą temperatura, a składniki lepiej wchłoną w strukturę włosa. Oczywiście później myjemy włosy i stosujemy normalną pielęgnację, czyli odżywkę czy maskę. Warto dodać, że istnieją różne sposoby. Możemy olejować włosy na mokro, na sucho bądź w naczyniu z roztworem.

Jak często stosujemy taką metodę?

W zależności od potrzeb. Optymalnie będzie olejować włosy dwa razy w tygodniu, jednak jest to umowna zasada i wszystko zależy od Waszych włosów. Na pewno zniszczone włosy potrzebują tego zabiegu znacznie częściej niż normalne.

Dla kogo?

Olejowanie to niezwykle uniwersalny zabieg, który sprawdzi się u każdego. Zarówno na suchych, jak i przetłuszczających się włosach. Należy jedynie metodą prób i błędów dobrać odpowiedni sposób i rodzaj oleju.

Jakie wybierać oleje?

Wszystko zależy od rodzaju włosów. Różne oleje przeznaczone są dla określonych typów włosa. Obszerniejsze informacje na ten temat znajdziecie bez problemu w internecie. Inne oleje np. przeznaczone są dla włosów wysokoporowatych, a inne dla niskoporowatych. Najpopularniejszymi są chociażby takie, jak: kokosowy, jojoba, ze słodkich migdałów, rycynowy czy z oliwek.

Jakie są rezultaty?

Przede wszystkim już po kilku takich kuracjach zauważymy, że włosy są w lepszej kondycji. Staną się odżywione, zregenerowane, lśniące, gładkie, miękkie, sprężyste i mocne. Olejowanie wspomaga także walkę z wypadaniem oraz łupieżem.