Smog – cichy wróg naszej cery

Kiedy tylko przychodzi okres jesienno-zimowy, coraz więcej zaczyna się mówić na temat zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach. Nie wspomina się jednak o tym, że ma to zły wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasz wygląd. Smog to taki cichy zabójca pięknej cery. Jak się przed nim obronić?

Szybsze starzenie, nierówny koloryt, ziemista, zmęczona skóra. To wszystko powoduje smog. Mówi się, że poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest naprawdę duży. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia na liście 50 miast o największym stopniu zanieczyszczenia powietrza w Unii Europejskiej aż 33 znajdują się w Polsce. To bardzo zły wynik! Oczywiście, najgorzej jest w miastach. Im większe, tym gorsze powietrze zazwyczaj tam jest.

Zmiany na gorsze

Na niekorzystne zmiany w wyglądzie skóry wcale nie musimy długo czekać. To odwrotnie niż w przypadku wpływu smogu na zdrowie. Po pierwsze, odczuwamy wtedy bardzo duże wysuszenie skóry. Taka cera nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Będzie szara, zmęczona i pozbawiona zdrowego blasku. Zanieczyszczenia osiadają na skórze i blokują dostęp tlenu. Przyczynia się to do przyspieszenia procesów starzenia skóry oraz do zmian w jej kolorycie. Oprócz tego jesteśmy narażeni bardziej niż zwykle na podrażnienia i problemy skórne. Smog może szczególnie źle wpływać na cery problematyczne i pogarszać ich stan.

Jak z tym walczyć?

Oczywiście, warto pamiętać, że nie tylko smog ma niekorzystne działanie dla naszej skóry. Zima to zdecydowanie nie jest dla niej najłatwiejszy okres. Klimatyzacja, zmiany temperatur, mrozy. To wszystko już ją osłabia. Kiedy dodamy do tego jeszcze zanieczyszczenie powietrza, to sama może nie dać sobie rady. Przyjdźmy jej na pomoc i pomóżmy w najtrudniejszym dla niej czasie. Jak? Stosując wysokiej jakości kosmetyki. Fantastycznym wyborem będą produkty z wyciągiem ze śluzu ślimaka Molluscoo. Ta magiczna substancja jest prawdziwą bombą dobroczynnych składników dla naszej skóry i będzie doskonałym orężem w walce ze smogiem. Wszystko dlatego, że wspaniale nawilży, odżywi, zregeneruje i ukoi przesuszoną cerę. Ponad to ma właściwości przeciwstarzeniowe, co spowolni procesy wywoływane przez zanieczyszczenia. Co ciekawe, wyciąg ze śluzu ślimaka ma nawet właściwości chroniące skórę przed niezbyt czystym powietrzem. Wszystkie te cechy sprawiają, że to naprawdę doskonały kompan w walce ze smogiem i trudno wymarzyć sobie lepszego.