Jesienne trendy w makijażu

Moda panuje nie tylko w ubiorze. Określone trendy znajdziemy także we fryzurach czy w makijażu. To właśnie o tych ostatnich porozmawiamy sobie tym razem.

Ciemne usta? Make up no make up? A może mocny kolor? Co modnego na twarzy będziemy nosić tym razem? Wiadomo, że nie są to odkrywcze rzeczy. Dokładnie tak samo jest w przypadku wszystkich trendów. Powtarzają się, łączy ze sobą i modyfikują. Dobrze jednak wiedzieć, co w danym sezonie w makijażowej trawie piszczy.

Metaliczne odcienie

Głownie srebrne oraz złote odcienie zostaną wykorzystane nie tylko do makijażu oczu. Kolory te pojawiają się także na policzkach czy ustach. Drogie panie, będziemy jesienią mocno błyszczeć.

Kolor na oku

Nie tylko metaliki okazują się być modne. Mocny kolor to także jest to. Zazwyczaj zdecydowane odcienie nie są kojarzone z kolorystyką jesienno-zimową, ale tym razem to się zmieni. Największą uwagę poświęcimy zwłaszcza niebieskiemu, który jest póki co traktowany w makijażu odrobinę po macoszemu. Szczególnie trendy będzie też różowy. Do tego wszystkiego możemy pozwolić sobie na modne w tym sezonie mocno podkreślone rzęsy.

Make up no make up

To trend, który nieprzerwanie króluje już od wielu sezonów. Miliony kobiet zakochały się w minimalistycznym makijażu, który jedynie podkreśla naszą urodę. Skusicie się?

Czerwone, jagodowe i wiśniowe usta

Ciemne usta od zawsze utożsamiamy z jesienią. To kwintesencja tego makijażu i barw, które kojarzą nam się ze spadającymi liśćmi. Kiedy decydujemy się na intensywną pomadkę, to postawmy na minimalistyczną resztę. Niech usta pozostaną na pierwszym planie.

Artystyczna kreska

Eksperymenty z eyelinerem czas zacząć. Zwykła kreska jest ponadczasowa, ale warto tym razem choć czasem pokusić się na coś bardziej geometrycznego, ekstrawaganckiego i w ostrych liniach.

(Nie)idealne brwi

Pozostajemy przy trendzie naturalnych, niezbyt wyrysowanych, lekko zwichrzonych brwi. Możemy dodatkowo zaczesać je do góry, aby sprawiały wrażenie jeszcze bardziej nieuporządkowanych.

Smokey Eyes

To już totalna klasyka, która póki co nie wychodzi z mody. Możemy połączyć ją z metalicznymi barwami, a nasze oczy będą świetnie wpisywały się w trendy.

Świetlisty makijaż

Od dłuższego czasu stawiamy na rozświetlenie twarzy, które dodaje nam świeżości, lekkości i odmłodzenia. Podkreślenie kości policzkowych rozświetlaczem fantastycznie wykończy make up.

Trendy trendami, ale aby dobrze wyglądały, musimy pamiętać o podstawie, o której pisałam ostatnio. Kluczem do sukcesu zawsze jest przygotowanie cery i jej nawilżanie, co osiągniecie, używając kosmetyki Molluscoo ze zbawiennym wyciągiem ze śluzu ślimaka.