4 kroki do idealnej cery

Często słyszymy, że dłonie są naszą wizytówką, naszą, czyli głównie kobiet. Jednak to twarz jest centrum naszego wyglądu. To ona przykuwa wzrok. To na niej skupiamy się podczas rozmowy, ponieważ kryje w sobie nasze emocje, uczucia, czyli, krótko mówiąc, naszą duszę. Myślę, że można pokusić się od stwierdzenie, że twarz jest zwierciadłem duszy.

Tym bardziej nie powinnyśmy zapominać o odpowiednim dbaniu o tę tak ważną część naszego ciała. Dobra pielęgnacja to podstawa świetnej kondycji i zdrowego wyglądu naszej cery. Nie przerażajcie się, nie jest to jakiś skomplikowany proces. Wystarczy pamiętać o 4 podstawowych krokach, żeby cieszyć się wyśmienitymi efektami.

  1. Krok 1 – oczyszczanie. To jeden z najważniejszych elementów w pielęgnacji. Nigdy, ale to nigdy nie powinnyśmy o tym zapominać, ponieważ brak oczyszczania = zaniedbana skóra. Innego wyjścia zwyczajnie nie ma. Na rynku mamy teraz ogromny wybór kosmetyków. Sięgnij po żel, mleczko czy płyn micelarny. Wszystko wedle gustu. Liczy się tylko to, aby cera była bardzo dokładnie oczyszczona. Pamiętaj, aby czynność tę powtórzyć przynajmniej dwa razy. Spróbuj umyć twarz żelem, a następnie za pomocą wacika nasączonego płynem upewnij się, że nic na niej już nie pozostało. Tyczy się to tak samo osób, które się malują, jak i tych, które makijażu nie stosują. Zawsze pamiętajmy o umyciu twarzy przed snem oraz rano, po wstaniu. W przypadku makijażu powinnyśmy jeszcze większą wagę przywiązywać do dokładnego oczyszczenia. No i najważniejsze, i mam nadzieję dla większości już oczywiste. Nigdy nie kładź się spać bez zmycia makijażu, bo to zabójstwo dla Twojej cery!
  2. Krok 2 – złuszczanie. Niestety, spora liczba kobiet nadal nie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne usuwanie martwego naskórka. Dzięki temu cera jest zdrowsza, bardziej promienna, świeża, a wszelkie blizny i przebarwienia się rozjaśniają. Peelingi mają zbawienny wpływ na skórę twarzy. Wystarczy stosować je mniej więcej raz w tygodniu. Znajdą się zarówno te normalne, ziarniste dla cer bez problemów, jak i tzw. peelingi enzymatyczne, delikatne i idealne dla cer wrażliwych.
  3. Krok 3 – tonizowanie. Nie mniej ważne jest przywrócenie odpowiedniego pH naszej skórze. Przez mycie, nawet to delikatne, pozbawiamy ją naturalnej bariery ochronnej. Tonik pomoże ją przywrócić, ukoić, uspokoić oraz nawilżyć.
  4. Krok 4 – nawilżanie. O tym wspominałam we wpisach już niejednokrotnie. To ostatni, a zarazem niemal najważniejszy krok. Każda cera, bez wyjątku potrzebuje nawilżenia. Dzięki temu jest zadbana, miękka i piękna. Nie pomijajmy także strefy pod oczami, która jest szczególnie cienka i wymagająca. Ważne jest, aby wybierać wysokiej jakości kosmetyki z dobrymi składami i cennymi substancjami. Do takich należą z pewnością produkty Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, który ma zbawienny wpływ na skórę.

Tylko 4 kroki dzielą Cię od idealnej cery. Zastosuj je, podaruj swojej skórze mały prezent przed pójściem spać, a z pewnością się odwdzięczy!