… być kobietą, być kobietą …

Często mówi się, że kobiety to płeć piękna.

Piękna nie tylko na ciele, ale również i na duszy. Każda z nas ma w sobie potrzebę czucia się wyjątkowo i atrakcyjnie we własnej skórze.

No właśnie, skórze, bo o tym mowa. Oto słowo klucz, które jest podstawą dobrego wyglądu. Piękna, zdrowa i pełna blasku cera to coś, o czym marzą z pewnością wszystkie przedstawicielki naszej płci pięknej. Nie od dziś wiadomo, że nie da się tego osiągnąć przede wszystkim bez odpowiedniego nawilżenia. To absolutnie fundamentalny krok w odpowiedniej pielęgnacji skóry. Ile jest kobiet na świecie, tyle też może być jej rodzajów. Tak jak każda jest niepowtarzalna, tak też nasze cery są zupełnie inne i potrzebują, aby otoczyć je szczególną troską i dbałością. Mimo że wymagania skór mogą być różne, to nie ulega wątpliwości, że każda z nich potrzebuje nawilżenia, bo to krok, którego nigdy nie powinnyśmy pomijać.

Przemysł kosmetyczny jest niezwykle bogaty w produkty oraz substancje, które pomogą utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji. Firmy poszukują coraz to nowych składników. Nieodmiennie ogromną inspiracją oraz źródłem, z którego czerpią, jest natura, przyroda i wszystko, co z nią związane.

Jednym z największych odkryć są właściwości śluzu ślimaka. Mimo, iż może nie brzmi to zbyt zachęcająco, to zapewniamy, że składnik ten ma zbawienny wpływ na skórę i potrafi odmienić ją nie do poznania. Ślimaki posiadają niebywałą zdolność „samoleczenia”, czyli odbudowywania własnej skorupy oraz ciała. Dlatego też wzbudziły zainteresowanie dermatologów, którzy poddali procesom biotechnologicznym ich wydzielinę. Jest ona bogata m. in. w alantoinę, kwas glikolowy, kolagen, elastynę i witaminy. Substancje te nie tylko dogłębnie nawilżają, ale też wspaniale regenerują skórę, odbudowują ją, wygładzają i ujędrniają. Wydzielina pochodząca od ślimaków jest świetna w przypadku wielu problemów skórnych, jak chociażby trądzik czy egzema. Ma także właściwości antybakteryjne i rozjaśniające. Jest to niezwykły składnik, który jako jeden z nielicznych sprawdzi się w przypadku każdego typu cery!

Wiemy już, jakie są właściwości śluzu ślimaka, gdzie go zatem szukać? Na rynku istnieje trochę produktów z mniejszą bądź większą zawartością tego składnika. Wiadomo jednak, że kosmetyk kosmetykowi nierówny. Nie zawsze szumne zapewnienia na produktach pokrywają się z rzeczywistością. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku kosmetyków ze sklepu Molluscoo. Tutaj oferujemy Państwu najwyższej jakości produkty z bardzo dużą zawartością starannie pozyskanej wydzieliny, która może okazać się wybawieniem dla Waszej cery. W połączeniu z innymi dobroczynnymi składnikami ma szansę stać się ośrodkiem i głównym punktem codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy o niej, ponieważ skóra to nasza wizytówka, a inwestycja w dobrej jakości kosmetyki jest inwestycją na lata.