Koreański rytuał, czyli 10 kroków pielęgnacji skóry

W ostatnim czasie zrobiło się dość głośno o koreańskim rytuale pielęgnacji skóry, który składa się z aż dziesięciu etapów. Może się wydawać, że jest to bardzo czasochłonne, ale kto zapozna się z poszczególnymi krokami tego rytuału, śmiało przyzna, że efekty są warte poświęcenia nieco większej ilości czasu.

Krok 1. Demakijaż oraz olejek myjący.

Usunięcie z twarzy kosmetyków kolorowych, które nakładamy na dzień lub wieczór jest obowiązkowe! Nigdy nie należy kłaść się spać, bez uprzedniego zmycia twarzy produktem do demakijażu. Później, aby oczyścić pozostałą część twarzy, używamy olejku do mycia. Nie należy się martwić, że ten specyfik sprawi, że nasza cera stanie się tłusta – ich specjalna formuła nie pobudza tworzenia się sebum.

Krok 2. Kosmetyk myjący na bazie wody.

Kolejnym etapem jest ponowne umycie twarzy. Dwukrotne mycie pozwala na dokładne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Warto przy okazji nakładania kosmetyku wykonać krótki masaż twarzy, który pobudzi krążenie.

Krok 3. Kosmetyk peelingujący.

Powinno się wykonywać go wieczorem, najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. Kosmetyki złuszczające pomagają pozbyć się brudu, który zalega w porach skóry oraz ściera martwy naskórek.

Krok 4. Tonik.

Jest to bardzo ważna część, ponieważ tonik pomaga w usunięciu drobnych zanieczyszczeń i przywraca równowagę skóry po zabiegach pielęgnacyjnych i regeneruje ją. Doskonale odświeża cerę. Ważne jest, aby uważnie sprawdzić, czy w składzie toniku nie znajduje się alkohol – taki produkt należy omijać szerokim łukiem.

Krok 5. Esencja.

Są to najczęściej kapsułki ze skoncentrowanymi składnikami pielęgnującymi i nawilżającymi. Esencje wspomagają procesy regeneracji skóry.

Krok 6. Serum.

Kolejne bomby witaminowo-nawilżające dla skóry. Używa się ich na konkretne miejsca na skórze i są gęstsze niż esencje. My polecamy nasze 40% serum nawilżające Molluscoo – doskonale nawilżające i rewitalizujące skórę.

Krok 7. Maseczka w płachcie.

Różnica między nią, a maseczką w tubie jest zasadnicza. Maseczka w płachcie powstrzymuje aktywne substancje nawilżające przed ulotnieniem, przez co skóra lepiej się nawilża i regeneruje.

Krok 8. Krem pod oczy.

Są one bardzo delikatne i mają wysokie stężenie dobroczynnych dla skóry składników. Stosowanie kremu pod oczy powstrzymuje od cieni, opuchlizny i drobnych zmarszczek.

Krok 9. Krem nawilżający.

Nawilżanie skóry to najważniejsza część pielęgnacji. Ważne, by krem był lekki i bogaty w substancje, które wiążą i zatrzymują wodę w głębokich warstwach skóry. Nasz krem Molluscoo będzie świetnym produktem do tego etapu, gdyż zawiera w sobie nie tylko nawilżający śluz ślimaka, ale i kwas hialuronowy, który jest naturalnie występującą w skórze substancją nawilżającą.

Krok 10. Filtr UV.

Warto go używać nie tylko w lato na plaży, ale i na co dzień, ponieważ promieniowanie słoneczne mocno uszkadza skórę i wysusza ją.